Kamenná drť

Kamenná drť je skvělým pomocníkem při některých stavbách. V minulých letech se kamenná drť používala hlavně na skládkách, kam se pravidelně vyvážela a nadále s ní nebylo nijak zvlášť nakládáno. V současné době je tomu ale jinak, protože pro některé větší i menší stavby je kamenná drť vyloženě tím nejlepším pomocníkem.

Kamennou drť lze využít například na velkých veřejných parkovištích nebo jiných provozních plochách, může sloužit i jako velmi dobrý podklad pro zámkovou dlažbu nebo je využívána na ta stavební místa, kde je nutné použít jemnějšího a sypkého materiálu, který slouží jako vhodný podklad.

V současné době se kamenná drť vyrábí v mnoha barvách a vzniká z různých kamenin. Příkladem jsou cihly, mramor, serpentin, žula nebo barevný písek. Naprosto nezpochybnitelnou výhodou je fakt, že kamenná drť je daleko levnějším podkladovým materiálem, než například štěrk. Je ale třeba zvolit vhodnou drť jako daný podklad na základě její tvrdosti a frakce. Cihlová drť je vhodná pro úpravu hrobových míst, chodníků nebo některých veřejných komunikací, serpentinová drť je naopak perfektním řešením pro terasovou dlažbu nebo jako podklad schodišťových desek. Vždy je tak nutné správně určit, jaká drť a v jakém množství bude vhodná právě pro danou stavbu a práci.

Spotřeba kamenné drti je sice o něco větší, než je tomu například u štěrku, ale co do ceny rozhodně litovat nebudete. Kamennou drť je navíc možné pořídit prakticky v jakémkoli kamenictví.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Výrobky z kamene a označen , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.