Urnové hroby

Výběr vhodné urny na popel vašeho zesnulého blízkého není mnohdy ani zdaleka nic jednoduchého. V zásadě je jedno, zda se v rámci uren rozhodujete na základě ceny, kvality nebo dokonce designu. Valná většina pozůstalých vybírá vhodnou urnu i několik dní. Jiní zase přijdou a během několika minut mají vybráno. Záleží na člověku, někteří chtějí mít tuto ne zcela příjemnou záležitost plnou vzpomínek hned za sebou.

Pohřební urny jsou ve velké většině případů vyrobeny z velmi tvrdého kamene, jehož životnost je i desítky let. V tomto případě se nerozlišuje, zda bude urna posazena na rodinné hrobce nebo rovnou uložena do země. Kvalita materiálu je totiž tak jako tak naprosto stejná. V nabídce jednotlivých pohřebních služeb je několik desítek typů uren. Liší se svým designem, volbou kamene, ze kterého je urna vyrobena nebo dokonce velikostí či barvou.

Každý člověk by měl vybrat urnu podle svého nejlepšího uvážení a při výběru je vhodné přihlédnout i k tomu, co měl rád samotný pozůstalý. Je pochopitelné, že pokud vašeho příbuzného přímo odpuzovala zelená barva a motivy květin, rozhodně v tomto stylu a barvě nevyberete jeho urnu. Styl urny by vám totiž měl už na první pohled připomínat samotného zesnulého, i když ji třeba při výběru vidíte naposledy, protože bude okamžitě uložena do hrobky.

Ostatně, jak je možné v dnešní době vybírat prakticky všechno na internetu, jinak to není ani s urnovými hroby pro uložení ostatků zesnulého. Velká většina pohřebních služeb má na svých stránkách zobrazen kompletní sortiment a to nejen co se týče uren, ale i dalších nezbytností spojených s odchodem člověka.

 

Komentáře jsou uzavřeny.