Kamenná mozaika

Když se řekne mozaika, mnozí si představí kýčovité obrázky a barvy spletené dohromady. To ale už ani zdaleka neplatí, zejména pak v případě, že mluvíme o mozaice určené do interiéru. Nenechte se ale mýlit, v současné době je možné zakoupit mozaiku dokonce i do vnějšího okolí domu, která bude na rodinném domě moderního stylu vypadat bezpochyby naprosto fantasticky a navíc naprosto originálně.

Nejoblíbenější je samozřejmě mozaika určená do interiéru. Abychom si ale předem ujasnili, co v tomto případě znamená mozaika. Jde o kombinaci menších kousků dlaždic nebo kamenů, které tvoří malé čtverečky. Pokud vás napadne hned první myšlenka, jak se taková mozaika dává na zdivo, pak i to si samozřejmě povíme. V první řadě nutno zmínit, že položení mozaiky je pochopitelně daleko složitější, než je tomu u dlaždic klasických rozměrů. Jednotlivé malé kousky ale mohou být nalepeny na speciálním papíře, s jehož pomocí se ale i daleko snáze dávají na zdivo.

To ostatně neplatí vždy, u některých mozaiek je opravdu nutné skládat jednu kostičku vedle druhé. Takový systém vyžaduje hlavně naprostou preciznost práce, která mimo jiné trvá až třikrát déle. V neposlední řadě nutno zmínit, že tato varianta je až dvakrát nákladnější z hlediska práce, než je tomu u jakékoli jiné dlažby nebo obkladů na stěnu. S výsledným efektem ale budete rozhodně spokojeni.

Kamenná mozaika se perfektně hodí prakticky do jakékoli místnosti. Nejvíce je samozřejmě využívána v kuchyních nebo koupelnách, kde barvy dokonale vyniknou. Výjimkou ale rozhodně netvoří ani obývací pokoje nebo ložnice, kam rozhodně nevolte klasickou dlaždicovou mozaiku, ale spíš tu kamennou. Kamenná mozaika vypadá velmi přirozeně, je elegantní, hodí se hlavně do moderních rodinných domů a do každé místnosti vnese bezpochyby trošku přírody.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Přírodní kámen a označen , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.