Koupelnové desky pod umyvadla

Koupelna je společně s kuchyní nejnáročnějšími částmi domácnosti. A to nejen z hlediska projektu, zejména pak co do materiálů, návrhu, výběru vhodných doplňků a praktických věcí, které udělají koupelnu a kuchyni takové, jaké skutečně mají být.

Na výběru každé věci v koupelně nebo kuchyni je nutné dát si opravdu záležet a všechno je třeba promýšlet s rozvahou. V dnešní době se navíc nejedná o věci a doplňky za pár korun, snadno byste tak špatným výběrem mohli koupit něco, co vám zcela nevyhovuje a je prakticky k ničemu. Jak je to tedy s deskami pod umyvadla v koupelnách?

U koupelnových desek je třeba hledět hlavně na výběr vhodného materiálu. Obecně platí, že materiál musí být pevný, velmi odolný a pochopitelně i na pohled atraktivní. Rovnou tedy zapomeňte například na dřevotřísku, která se v minulých letech používala prakticky všude, ale v dnešní době je naprosté tabu. Důvod? Prakticky nic nevydrží, je naprosto nevhodná do vlhkých prostor, i když je cenově nejvíc dostupná. Ideálními materiály jsou lamino, přírodní nebo umělý kámen, případně speciální dřevo, které je vůči vlhkosti a případné vodě velmi odolné.

Pokud bychom se měli držet hlavně nízkých cen, pak je možné rovnou vyřadit přírodní i umělý kámen. Jde o materiál, který je z hlediska pořízení jakéhokoli doplňku nebo desky nejnákladnější na pořízení. Navíc není dobré zapomínat, že v koupelně je třeba volit totožné materiály, takže pokud si plánujete pořídit mramorovou stěnu v koupelně, neměli byste si pořizovat desku ze dřeva nebo lamina.

Koupelnové desky pod umyvadla jsou ideálním řešením nejen pro odkládání různých věcí – záleží například i na typu umyvadla, které na desce bude umístěno. Pod deskou se pak ve většině případů nachází koupelnová skříňka stejného materiálu, do které je možné uložit drobnosti, případně věci, které by neměly být vidět.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Kamenné koupelny a označen , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.