Kamenný obklad

Kamenné obklady jsou v poslední době velmi oblíbené. Zejména pak v interiéru, kam vnesou kousek přírody a krásy. Kámen je navíc nestárnoucím a nadčasovým materiálem, který bude vaši domácnost zdobit několik let, aniž by bylo viditelné, jak je na stěně dlouho. Jakýkoli kamenný obklad silně zvyšuje estetickou hodnotu místnosti nebo dokonce celého domu, pokud jsou kamenné obklady aplikovány jako fasáda.

Pokud máte v domácnosti krbová kamna, kamenné obklady se možná pro vás stanou naprostou nezbytností.

Tato volba obkladu je totiž v tomto případě naprostou výhrou, kameny jsou dobře odolné vůči vysokým teplotám a zajistí vám tak klid, pohodu a hlavně bezpečnost celé domácnosti. Interiérové kamenné obklady lze ale pochopitelně použít i na místech, kde je očekávána vlhkost. Tedy v koupelnách nebo u vnitřních bazénů. Kámen je dobře odolný vůči vodě i nadměrné vlhkosti a navíc společně s vodou vytváří dokonalou harmonii.

Výhodou interiérových kamenných obkladů je i to, že si zájemci mohou vybírat z široké škály barev, odstínů, tvarů a druhů kamenů. Pochopitelně čím lepší kámen, s tím roste i cena. Kameny jsou úhledně nalepeny na speciálních páscích, kde jsou slepeny pryskyřicí. Vše je pochopitelně děláno tak, aby kamenný obklad na stěně vydržel léta, nedrolil se nebo nezačal postupně odpadávat. I z tohoto důvodu je vhodné, aby byla práce profesionálně provedena. To ostatně platí i u jakýchkoli jiných obkladů v domácnosti – v koupelnách nebo kuchyních, do jejichž aplikace byste se rozhodně neměli pouštět bez dostatečných zkušeností.

Nejde totiž jen o to, že by mohly být obklady křivé a nerovné, časem by ale snadno mohly začít odpadávat, což je zejména u poměrně drahých kamenných obkladů, velmi nepříjemné.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Kamenné interiéry a označen , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.