Kamenný koberec

Kamenný koberec je snad to nejlepší, co můžete svému rodinnému domu nabídnout a následně dopřát. Pokud se rozhodujete, jakou pokládku dát okolo zahradního bazénu, u vstupu nebo u vjezdu, jakou dlažbu zvolit v prostupu na vaši zahradu, chybu neuděláte, pokud se rozhodnete právě pro kamenný koberec. Jeho hlavní výhodou je, že naprosto skvěle vypadá, můžete po něm bez problémů chodit naboso, aniž byste uklouzli, aniž by vás nohy studily nebo naopak pálily od sluníčka. Jeho exkluzivita je značná a věřte, že s kamenným kobercem se váš dům stane ještě krásnějším, než byl doposud.

Kamenný koberec se skládá z několika malých přírodních kamínků, které jsou sbírány ze dna říčních vod, kde jsou omílány, ohlazovány vodou a následně vyloveny. Všechny kamínky jsou pak složitě tříděny na základě jejich barvy a následně jsou zpracovány společně s pryskyřicí a speciálním tvrdidlem na kameny. Díky tomu u sebe kamínky perfektně drží několik desítek let a je možné je položit snadno jako venkovní koberec.

Kamenný koberec je velice dobře tvárný, pokud jde o jeho položení. Lze jej pokládat jak na naprosto rovné plochy, tak i na členitý terén, který by dal kdejaké dlažbě rozhodně pořádně zabrat. Ve členitém a nerovném terénu se uplatňuje pravděpodobně nejvíc, protože na rozdíl od klasické dlažby daleko víc v tomto případě vydrží. Kamenný koberec lze položit do jakéhokoli tvaru, přímo na něm je pak navíc možné vytvářet různé motivy, obrazce, dětské obrázky nebo firemní loga.

Je velmi důležité, aby byl kamenný koberec dobře a správně položen. Koberec je pokládán na betonový podklad, ve kterém by měla být vybudována spára na odtok přebytečné vody. Kamenný koberec totiž velmi snadno propouští vodu a díky vybudované spáře tak bude voda snadno odtékat na požadované místo a přitom nebude zůstávat například na zahradě.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Kamenné interiéry a označen , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.