Kamenná váza na hrob

Stejně jako musíte mít kde doma umístit květiny, stejné je to i s návštěvou rodinného hrobu. Přijdete-li zavzpomínat a při té příležitosti přinesete i kytici, rozhodně není vhodné, aby byla jen tak pro nic za nic položena na kamenné desce hrobky. Namísto toho je právě ideální, pokud k hrobu pořídíte kvalitní vázu, do které bude možné vždy uložit kytici, aby zde zůstala ještě nějakou dobu a navíc ve vodě.

V současné době existuje hned několik druhů hrobových váz, které se liší nejen materiálem, ze kterého jsou vyrobeny, ale především pak svou velikostí. Ideální jsou samozřejmě klasické rozměry hrobních váz, do kterých se bez problémů vejdou i větší kytice.

A pokud jde o materiál, zde je samozřejmě nutné zohlednit i cenu. Chcete-li na váze výrazně ušetřit a váš cenový strop je pár korun, zvolte plastové vázy, které jsou dostání prakticky v jakémkoli obchodě. Pokud ale stojíte o kvalitní kamennou vázu, připravte si i dva tisíce korun. Samozřejmě je to podstatně dražší varianta, ale můžete si být jisti tím, že vám váza vydrží několik let, nebude plesnivět, snadno se bude čistit a navíc ji ani s květinami neodfoukne vítr. Vždy je pochopitelně možné nechat si vyrobit jakýkoli hřbitovní produkt na míru a na zakázku, v tomto případě se ale jedná o skutečně drahé výrobky.

Pokud jde o náhrobní vázy, běžně jsou vyráběny z mnoha druhů kamenů. Velmi oblíbená je hlavně kombinace různých přírodních kamenů, které patří mezi nejkvalitnější a mnohdy jsou dokonce vybaveny speciální plastovou vložkou, která zajisté poměrně snadnou a rychlou výměnu vody ve váze.

Komentáře jsou uzavřeny.